Yearly Archives

2024

କେରଳରେ ବର୍ଷା ମେଲାଣି ୧୧ ଲୋକ ଙ୍କ ଜୀବନ କେରଳ ରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଠାରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେଉଥିଲା ବେଳେ ଜନଜୀବନ ପୁରା ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଉଠିଛି। ୭ ଜିଲ୍ଲାକୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ନେଇ ୟେଲୋ ଓ୍ବାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି କରାଯାଇଛି। , କୋଲାମ, ଆଲାପୁଜା, ଏର୍ନାକୁଲମ୍, କୋଜିକୋଡେ, କନ୍ନୁର ଏବଂ

ଅଟଳ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ନିଉଜ୍ ଡେସ୍କ ୧୯/୦୫ ଅଟଳ ସେନା,ଓଡ଼ିଶା ପକ୍ଷରୁ ସାଲେପୁରସ୍ଥ ଶାରଳା ମଣ୍ଡପ ଠାରେ ସାମ୍ପ୍ରତିକ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ "ସ୍ଵାଭିମାନୀ ଓଡ଼ିଆ ଓ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ ଓଡ଼ିଶା"ଶୀର୍ଷକ ଏକ ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର ଅଟଳ ସେନାର ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଦିବାକର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ଵରେ

ପାଣିପାଗ ଖବର ଭାରତୀୟ ଉପମହାଦେଶ ର କିଛି ଭାଗ ଅସହ୍ୟ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ରେ ସିଯୁ ଥିଲା ବେଳେ କିଛି ଅଂଶ ରେ ପ୍ରବକ ବୃଷ୍ଟିପାତ ର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜସ୍ଥାନ, ପଞ୍ଜାବ, ହରିୟାଣା, ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ବିହାରରେ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ ଅତି କମ୍ ରେ ୪ ଦିନ ଯାଏ ଅନୁଭୂତ

ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ରେ ଏପ୍ରିଲ ମେ ମାସ ରେ ଗଛ କଟା ନିଉଜ୍ ଡେସ୍କ ସାଲେପୁର ୧୦/୦୫ ଆବଶ୍ୟକତା ନଥାଇ ବି କାଟି ଦିଆଯାଇଛି ଗଛ । ଟ୍ରାକ୍ଟର ରେ ବୁହା ଚାଲିଛି ବଡ ବଡ କାଠ ଗଣ୍ଡି ଓ ଲଗ ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ରେ ତତଲା ତାଉଆ ରେ ସାରା ରାଜ୍ୟ ଡହଳ ବିକଳ ହେଉଥିଲା ବେଳେ

ସରକାରୀ ଡାକ୍ତର ଙ୍କ ଘରୋଇ ଚିକିତ୍ସା ବନ୍ଦ ପାଇଁ ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ରେ ମାମଲା - ଜବାବ ଦାଖଲ ପାଇଁ ସମୟ ନେଲେ ସରକାର ଧିରେ ଧିରେ ସରକାରୀ ଦ୍ଦକ୍ତର ଙ୍କ ଘରୋଇ ଚିକିତ୍ସା ଆଉ ଲଗାମ ମାନୁ ନଥିଲା ବେଳେ ସଧାରଣ ଏହି ଚିକିତ୍ସା ବନ୍ଦ ପାଇଁ ଦାବି ତୀବ୍ର ହେଲାଣି ସମାଜସେବୀ ନାରାୟନ

ଓଡ଼ିଶା ରେ ନାହିଁ ଲଘୁଚାପ ର ପ୍ରଭାବ # ବାଲେଶ୍ଵର ର କିଛି ସ୍ଥାନ ରେ ହୋଇପାରେ ବର୍ଷା

ତୁ ତ ମୁତୁରୀ ମୁଁ ତ ମୁତୁରୀ ହେଂସ କାହିଁ ପାଇଁ ଧୋଇବା - ଚାନ୍ଦା ଚାଲାକି ର ଅନ୍ୟନାମ ଇଲେକ୍ଟରାଲ ବଣ୍ଡ ଗଣତନ୍ତ୍ର ହେଉଛି ବିଶ୍ଵ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ସବୁଠାରୁ ଭଲ ଶାସନ ପଦ୍ଧତି ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ଯୋଉ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରେ ସାଧାରଣ ମଣିଷ ଟିଏ ନିଜର ମତ ଦାନ ର ଅଧିକାର କୁ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରି

ବଣୁଆ ମହୁମାଛି ଆକ୍ରମଣ ରେ ଆହତ ହେଲେ ଫଳ ଦୋକାନୀ ନିଉଜ ଡେସ୍କ 30/4 ମାହାଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ଗୋକନ ପଞ୍ଚାୟତ ର ଦୁର୍ଗା ମଣ୍ଡପ ଠାରେ ଥିବା ଏକ ବରଗଛରେ ବଣୁଆ ମହୁମାଛି ବସା କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରବଳ ଗରମ ଯୋଗୁଁ ବସା ଛାଡି ଏଣେତେଣେ ଉଡ଼ି ପଥଚାରୀ କୁ ଆକ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି।ଏ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ

ଅପମିଶ୍ରିତ ପନିର ଏକ ଆତଙ୍କ ଏହି ପନିର ଏବେ ବଜାର ରେ ଛାଇ ଯାଇଥିଲା ବେଳେ ଏହାକୁ ଖାଦ୍ୟ ରୂପେ ଗ୍ରହଣ କଲେ ସୃଷ୍ଠି ହେଉଛି ଦୁରାରୋଗ୍ୟ ବ୍ୟାଧି ଶାକାହାରୀ ହୁଅନ୍ତୁ କି ମାଂସହାରିପନୀର ଖାଇବାକୁ ସମସ୍ତଙ୍କର୍ ଥାଏ ଅଦମ୍ୟ ଇଚ୍ଛା । ଘରକୁ ଅତିଥି ଆସିଲେ କି ଘରେ ଭୋଜି ଭାତ ହେଲେ ଏହି

ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଜାରି ରହିଥିଲା ବେଳେ ସମାଜସେବା ରେ ସମର୍ପିତ ସଂଗଠନ ସାହା ପାକ୍ଷରୁ ଦହି ପଣା ପ୍ରଦାନ ଏପ୍ରିଲ ୧୩ ତାରିଖ ରୁ ବିତରଣ କରାଯାଉଛି । ସାଲେପୁର ମାହାଙ୍ଗା ସୀମାନ୍ତ ଧର୍ମଗତପୁର ଠାରେ ଏହି ପଣା ସାଲେପୁର ଛତିଆ ମୁଖ୍ୟ ସଡ଼କ ଉପରେ ସକାଳ ୮ ରୁ ଅପରାହ୍ନ ୨ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ

ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ଅନୁଭୂତି ସତ୍ୟ ନାରାୟନ ଦାସ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସମ୍ପାଦକ ଭଏସ ଅଫ କମନ୍ସ ମନ୍ଦିର କୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଥର୍ମୋକୁଲ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଵ ହେଲା ଉଦ୍ୟମ ଆଠ ଦିନ ତଳର କଥା ଏମିତି କିଛିଦିନ କୌଣସି ଏକ କାରଣ ପାଇଁ ସକାଳୁ ସାଲେପୁର ଯାଇ ଅପରାହ୍ନ ୧୨ ଟା ଯାଏ